O mnie

Patryk Szulc (Foto: K. Grzechocińska / Kryminauci, 2021)
Foto: K. Grzechocińska / Kryminauci

Nazywam się Patryk Szulc. Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, broniąc w Katedrze Postępowania Karnego magisterium na temat motywacji członków zorganizowanych grup przestępczych do przyjmowania statusu świadka koronnego i statusów podobnych.

Już w czasach studenckich współpracowałem z kancelariami prawnymi i agencjami marketingu prawniczego w zakresie dostarczania artykułów blogowych. Jednocześnie spełniałem się jako dziennikarz śledczy, specjalizujący się w tematyce przestępczości zorganizowanej. Publikowałem na łamach Dziennika Gazety Prawnej, Dziennika Łódzkiego, magazynów kryminalnych „Detektyw” i „Reporter”, w portalach Onet i Gazeta.pl oraz wielu innych mediach.

W 2018 roku założyłem agencję content marketingu prawniczego działającą dziś jako LexContent. Zebrałem grono autorów, prawników i aplikantów zawodów prawniczych, którzy wraz ze mną przygotowują treści na blogi i profile w mediach społecznościowych dla kancelarii prawnych. Wspieramy je także poprzez portal PytamPrawnika.pl.

Nasze doświadczenie, lekkie pióro i nowoczesne pomysły to sprawdzony sposób na to, jak rozwijać kancelarię i pozyskiwać klientów.

O tym właśnie, czyli content marketingu prawniczym, będę pisał na tym blogu.

Masz do mnie pytanie? Daj znać!